KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636231

nr 1363 6231

Sascha Bolin

(1889-1967), Sverige

Oljemålning, "Hässelby Slott". Signerad, daterad 1942. Olja på pannå, 51x71 cm

Kondition: slitage, skadad

Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 30 november 2020
kl 20:31:01

24/11 20:33:16 1      100 kr
24/11 20:56:07 2      Vinnande bud

Sascha Bolin

Läs mer om Sascha Bolin